وظایف مدیر سایت

در این مطلب قصد داریم تا وظایف یک مدیر سایت را برای شما شرح دهیم.

این محتوا با توجه فعالیت ها و سوابق تیمی و شخصی اعضای تیم ویدار در زمینه مدیریت سایت نوشته شده است .

همانطوری که از روی اسمش پیداست، مدیر سایت باید مدیریت بخش های مختلف سایت را بر عهده داشته باشد و به تمامی قسمت های سایت اعم از کدنویسی، تولید محتوا ، سئو  و بخش های طراحی و گرافیک سایت مسلط باشد تا بتواند سایت را به خوبی مدیریت کند

خلاصه بگم باید فوت و فن های سایت رو بدونه تا بتونه مدیریت خوبی داشته باشد.

خب حالا بریم سراغ این فوت و فن ها تا ببینم چیارو باید بدونیم !

وظایف مدیر سایت

وظایف مدیر سایت

مدیریت فنی سایت

مدیر سایت باید به تمامی قسمت های فنی سایت واقف باشد; تا در اثر بروز مشکل بتواند سریعا به رفع آن مشکل اقدام نماید; وبمستر باید مدیریت سایت ، سمت سرور و هاست را نیز برعهده داشته باشد و از تمامی قسمت های سایت بک آپ داشته باشد . اگر از CMS استفاده می‌کنید باید مرتب سایت را به آخرین نگارش نرم افزار بروز رسانی کنید. و مسائل امنیتی را همواره چک کنید.
همچنین سرور سایت را همواره بررسی کنید تا آن هم از آخرین به‌روزرسانی‌ها برخوردار باشد

برقراری ارتباط با مخاطب

مدیر سایت باید نسبت به سلیقه مخاطبین خود مسئولیت پذیر باشد.

خب این یعنی چی ؟

مثلا; وقتی شما از یک فونت بد یا یک رنگ بد برای سایت و یا نوشته های خود استفاده می کنید; که باعث آزار و اذیت چشم بیننده است و یا به زیبایی و طراحی گرافیکی سایتتون اهمیتی نمیدید; پس شما از بقیه عقب می افتید.

ادمین سایت باید به چشم مخاطب خود احترام بگذارد و تا جایی که می تواند از طرح هایی با کیفیت بالا استفاده کند .

مدیر سایت علاوه بر احترام به چشم بیننده و مخاطب خود باید راحتی کاربر سایت خود را نیز در نظر بگیرد.

باید همه چیز به راحتی در دسترس کاربر قرار گرفته باشد تا کاربر در سایت شما گم نشود. 🙂

مدیریت تولید محتوا

یکی از مهم ترین نیاز های سایت; تولید روزانه ی محتواست و برای تولید محتوای باکیفیت نیاز به یک تیم تولید محتواست; که این تیم توسط مدیر سایت مدیریت می شود; تولید محتوا از مهم ترین نیاز های هر وبسایتی است و باعث بالا رفتن بازدید سایت و بهبود سئو نیز می شود.

مدیر سایت باید نیاز های سایت، کلمه های کلیدی مورد نیاز و بهترین استراتژی را برای محتوای سایت خود در نظر بگیرد تا بتواند سایت ود را به بازدهی مورد نیاز برساند.

وظایف مدیر سایت 2

مدیریت سایت

افزایش بازدید سایت و بهینه سازی نرخ تبدیل

مدیر سایت باید به ابزار های سئو، گوگل وبمستر، گوگل آنالیز و … آشنا باشد تا بتواند بهترین روش ها را برای سئو سایت و افزایش ترافیک سایت خود در نظر بگیرد.

یک ادمین سایت باید با ابزار های بالا آشنایی داشته باشد; تا بتواند سایت خود را رصد کند و با بقیه سایت ها بسنجد.

یک مدیر سایت باید توانایی خلق; پلن ریزی و طرح استراتژی های مناسب را داشته باشد; تا بتواند راه های مناسب برای ارتقا سایت خود و همینطور بالا بردن میزان بازدید و مخاطب سایت را پیدا کند.

راه هایی که به بالا بردن میزان مخاطب و بازدید سایت کمک می کند آشنایی با ابزار های سئو; گوگل وبمستر و دیگر ابزار های وبمستر است .

یکی دیگر از توانایی هایی که ادمین سایت باید داشته باشد، توانایی شناسایی رقبای سایت خود و رصد کردن آنهاست تا بتواند هم از راه و روش های سایت های رقیب خود استفاده بکند و هم راه های بهتری برای بالا بردن میزان بازدید سایت خود پیدا کند.

با این روش می توان نقاط ضعف سایت های رقیب را پیدا کرد و دقیقا همان نقطه ضعف ها را به عنوان نقطه قوت خود بکار ببرد.

از روش های دیگر برای بالابردن میزان بازدید سایت، تبلیغات است. از دیگر دانش هایی که یک مدیر سایت باید داشته باشد، دانش تبلیغات موثر است. همه ی توانند با یک بودجه ی بسیار زیاد بهترین نوع تبلیغات را داشته باشند; اما مهارت یک مدیر سایت در اینجا مشخص می شود که با بودجه ای معقول و مناسب بازدهی خوبی را داشته باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه خدماتمشاورهنمونه‌کارها