اهمیت تولید محتوا برای سایت

محتوای خوب محتوای برندست. شاید جمله معروف « محتوا پادشاه است» را شنیده باشید. جمله منتسب به بیل گیتس. عنوان یاد داشتی است که بیل گیتس در سال ۱۹۹۶ در وبلاگ نوشته های شخصی اش در مایکروسافت نوشت. قرار نیست پادشاهی محتوا بعد از گذشت مدتی، مثل پادشاهان تاریخی به پایان برسد. بلکه پادشاهی در اینترنت، با محتوا معنا می‌شود.

چند سالی است نقش و اهمیت تولید محتوا در استراتژی های بازاریابی آنلاین و ارتقای وب سایت ، شدت گرفت. تا جایی که طبق آمار ، ۵۸ درصد اقدامات دیجیتال مارکتینگ به تدوین ، انتشار و اشتراک گذاری محتوا معطوف شد.تولید محتوا، کاری بیش از پر کردن صفحات وب سایت شما انجام می دهد و در افزایش اعتبار سایت، بالا بردن بازدید و تعداد مخاطبان، بهبود برند، افزایش تعداد صفحات در گوگل، ارتقای جایگاه سایت تاثیر زیادی دارد.

محتوای خوب

تقویت برند

بازاریابی محتوایی در عصر حاضر بهترین شیوه برای برندینگ و بازاریابی است. تبلیغات و بازاریابی به شیوه سنتی و دهان به دهان هزینه برتر است. بازدهی کمی دارد و و زمانی طولانی نیاز است. با تولید محتوا در فضای سوشال مدیا و وب سایت می‌توان خدمات و محصولات و … خود را راحت تر به مخاطبان هدف رساند.پس تاثیر خوبی در ارتقا برند شما دارد.

لینک سازی ومنبع و مرجع شدن

چگونه می‌شود وب سایت های دیگر به محتوا و وب سایت شما لینک دهند؟ پاسخ: محتوای عالی. اگر بهترین محتوا را ایجاد کنید، وب سایت های دیگر نیز تمایل دارند که مطالب سایت شما را به اشتراک بگذارند. اهمیت بک لینک فقط به افزایش ترافیک محدود نمی شود، بلکه به افزایش اتوریتی(اعتبار)، پیج رنک و اعتبار سایت کمک خواهد کرد که در نهایت به بهبود رتبه سایت در گوگل منجر خواهد شد.

بهبود سئو سایت و بالا رفتن رتبه

انتشار مقالات، محتوا و مطالب جدید، تصاویر و ویدئو وحل یک کلمه یا عبارت کلیدی سئو را تقویت و رتبه سایت را بهبود می‌دهد. اگرچه که الگوریتم های گوگل و سایر موتورهای جستجو مرتبا در حال تغییر هستند. یکی از اقداماتی که هیچگاه ارزش و تاثیر خود را در سئو از دست نداده و نخواهد داد، محتوا می‌باشد.

گوگل به هر نوع محتوای جدید و منحصر به فردی که ارائه می شود علاقه دارد. همیشه بهترین و جدیدترین نتایج را به کاربران ارائه می‌دهد. از این رو سایتهای فعال در تولیدمحتوا را در رتبه های بهتری قرار می‌دهد.

 

محتوای حرفه ای

  • تاثیر یونیک بودن محتوا بر وب سایت

(Unique)  یک واژه لاتین به معنای منحصر به فرد است. محتوای یونیک به محتوای غیر کپی حاصل از مطالعه

جستجو و گرد آوری اطلاعات می‌گویند. محتوای بازنویسی شده کپی محسوب نمی‌شود. در تدوین محتوای بازنویسی شده، نویسنده تنها جملات را تغییر می‌دهد. مجدد همان مفهوم را با بیانی دیگر به مخاطب منتقل می‌کند. با این حساب این نوع محتوا از نظر گوگل یک محتوای خوب به نظر می‌رسد. اما از محتوای یونیک کم ارزش تر است.

برای موفقیت در یک کسب و کار آنلاین محتوا همه چیز است. محتوا است که اعتبار سازی می‌کند، برند سازی می‌کند.محتوایی که تولید می‌کنیم شخصیت برند ما را می‌سازد. اگر محتوای تولید شده یونیک نباشد نه تنها برای برند یک شخصیت ثابت و منحصر به فرد نمی‌سازد بلکه سبب سلب اعتماد مخاطبان به آن می‌شود.

  • کاهش (bounce rate) سایت با محتوای ضعیف

(bounce rate)  یا نرخ پرش سایت به این صورت است که نشان دهنده درصدی از بازدید کنندگان سایت است که در وبسایت شما فرود آمدند و قبل از این که صفحه دوم را باز کنند، سایت شما را ترک می‌کنند. شما می توانید نرخ پرش سایت خودتان را با استفاده از گزینه (bounce rate) در گوگل آنالیتیکس مشاهده کنید.نداشتن برنامه تولید محتوا محتوای کپی و تکراری صرف محتواهای بدون عکس و ویدئو و جذابیت های بصری و…. و در کل هر نوع محتوای ضعیف و شکننده باعث کاهش رتبه و بونس ریت است.

ایجاد کردن محتوا به صورت پایدار یکی از بهترین روش ها برای نگاه داشتن کاربران به مدت طولانی تر در سایت می‌باشد. در واقع ، بر اساس سایت معتبر (  HubSpot)  شرکت هایی که در هر ماه بیش از ۱۶ پست وبلاگ را منتشر می‌کنند، ۴.۵ برابر مشتری هدایت شونده بیشتری نسبت به شرکت هایی به دست می‌آورند که صفر تا چهار پست وبلاگ در ماه منتشر می‌کنند.

بسیاری از کاربران زمان زیادی را برای مطالعه محتوای وب سایت صرف نمی‌کنند. در نتیجه شما باید با تصاویر و ویدئو، توجه آن ها را جلب کنید. شما باید تصاویر و ویدئوهای با کیفیت را به صفحه اصلی خودتان اضافه کنید. با این کار،  توجه بازدید کنندگان را به محض ورود به سایت، جلب کنید.

  • اصول نگارشی و ویراستاری محتوا

براساس اصول نگارش محتوا، خوب نوشتن یعنی انتخاب کلمات درست برای رساندن منظور خود به خواننده. جان آلن مدیر اجرایی سابق رادیو بی‌بی‌سی که در سال ۲۰۰۳ راهنمای سبک جدید اخبارگویی بی‌بی‌سی را نوشت، می‌گوید: “حقوق خبرنگاران تنها در صورت تولید محتوای متنی خوب پرداخت می‌شود. ارائه اخبار قابل ‌فهم و مؤثر کار ما است . محتوا باید به راحتی فهمیده شود. در ضمن ما باید طوری از زبان استفاده کنیم که خواننده از خواندن مطلب و فهم آن، لذت ببرد!” آلن لیتل فهم شخصی از موضوع را دلیل نوشتن یک محتوای شفاف و تأثیرگذار و جذاب می‌داند. او می‌گوید: “اگر می‌خواهید خوب بنویسید به دنبال فهمیده شدن نوشته ‌تان باشید. آیا محتوایتان قابل فهم است یا نه ؟!!

در انتقال پیام به مخاطب باید صادق و راستگو بود. ارائه مطالب و نوشته‌های منطبق با واقعیت و به دور از هیجان‌های کاذب به محتوای شما اعتبار می‌بخشد. از واژه‌های غیر واقعی در انتخاب محتوای پیام در وب سایتتان پرهیز کنید.

استفاده از فعل معلوم و افعال مناسب ، عدم به کار گیری حروف زائد و نامناسب، جمع نبستن عبارات فارسی با پسوند عربی جمع نبستن کلمات جمع و…. از اصول نگارشی مهم در متن های تولید محتوا است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه خدماتمشاورهنمونه‌کارها