نماد سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ ویدار

سئو یک سایت

سئو

سئو

سئو یک سایت

سئو  وب‌سایت که به آن بهینه‌سازی نرخ تبدیل نیز گفته می‌شود، یک رویکرد علمی برای بهبود عملکرد وب‌سایت شماست. شاید برایتان سوال باشد که نرخ تبدیل به چه معناست؟ در حالت ایده‌آل، هر مشتری که به سایت شما مراجعه کند، چیزی را می‌بیند و کاری را انجام می‌دهد که دوست دارد. کارهایی مثل اینکه با شما تماس بگیرد، فرم راهنما را ارسال کند، برای خبرنامه‌های وب‌سایت ثبت نام کند و … ، این اقدامات (تبدیل) نامیده می‌شوند و (نرخ تبدیل) شما درصدی از بازدیدکنندگان شماست که در واقع همان کاری که شما می‌خواهید را انجام می‌دهند.

همانطور که احتمالا می‌توانید تصور کنید، هر چه وب‌سایت شما نیازهای مردم را بیشتر برآورده کند، احتمال تبدیل آنها نیز بیشتر می‌شود. بنابراین اگر وب‌سایت خود را بهینه کنید، می‌توانید از ترافیکی که به وب‌سایت خود می‌دهید استفاده بیشتری کنید. در این مقاله ما در مورد اینکه بهینه سازی وبسایت چیست و بهینه سازی چه تاثیری بر وب‌سایت شما دارد، صحبت خواهیم کرد.

 

بهینه‌ سازی وبسایت چیست؟

بهینه سازی وبسایت شامل تمام تکنیک‌های فنی و بازاریابی است که برای به دست آوردن بازدید، جذب بازدیدکنندگان و سپس تبدیل آنها به مشتری یا خریدار با استاده از روش‌هایی کاملا مشخص که اهداف مختلفی را از قبل تعیین کرده است، به کار می‌رود. به بیان ساده، بهینه سازی وبسایت در واقع بهبود تجربه کاربری شماست تا احتمال تغییری که وبسایت شما در افراد ایجاد می‌کند بیشتر باشد. بسیاری از صاحبان مشاغل سعی می‌کنند هر چند وقت یکبار با طراحی مجدد وبسایت خود تجربه کاربری خود را بهینه کنند. اما باید این موضوع را بپذیریم که مهم نیست که شما چقدر خوب مخاطبان مورد نظر خود را بشناسید، زیرا مردم غیر قابل پیش بینی هستند. پس باید وبسایت خود را با داده‌های خوب بهینه سازی کنید در غیر این صورت، ممکن است نرخ تبدیل خود را به جای افزایش، کاهش دهید.

در نتیجه، بهینه سازی وب سایت یک فرایند علمی است. شما تغییری را که فکر می‌کنید نرخ تبدیل شما را بهبود می‌بخشد ایجاد می‌کنید. اگر فکر شما درست باشد به طراحی وبسایت جدید و تغییر یافته خود کمک کرده‌اید و و اگر هم اشتباه کرده باشید، تجربه جدیدی فرا گرفته‌اید و به طرح اصلی خود پایبند می‌مانید. بهترین قسمت در فرایند بهینه سازی وبسایت این است که به شما درباره‌ی مخاطبان مورد نظرتان اطلاعات می‌دهد و شما می‌آموزید که مخاطبان چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند و این به شما امکان می‌‌دهد که در آینده از روش‌های مختلف بهینه سازی سایت بهره ببرید و با گذشت زمان به وبسایت ایده‌آل و مورد نظرتان دست پیدا کنید که وبسایتی مناسب برای بازدید از کسب و کار شما و محصولاتتان است. موضوع بهینه سازی وبسایت آنقدر گسترده است که شامل چندین حرفه و مهارت مورد نیاز برای انجام بهینه سازی وبسایت می‌شود که در ادامه شما را با بهینه سازی وبسایت با اتفاده از سئو آشنا می‌کنیم.

 

سئو (SEO) چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو که سئو نامیده می‌شود نوعی از بازاریابی دیجتالی است که فعالیت هایی را شامل می‌شود که محتواهای وبسایت را  بر اساس کلمات کلیدی که از قبل در موتور جستجو شماست انتخاب می‌کند و این روند موجب افزایش بازدید وبسایت شما از طریق نتایج موتور جستجو می‌شود. سئو به شما کمک می‌کند تا وبسایت‌تان پر بازدیدتر شود چون وقتی کاربران و مشتریان کلمات و عباراتی را که به نام تجاری شما مربوط می‌شود را جستجو می‌کنند، شانس شما برای بازدید از وبسایت‌تان و پیدا کردن مشتری های جدید بیشتر می‌شود.

به عنوان مثال تصور کنید که کسب و کاری مرتبط با تناسب اندام دارید. شما نکاتی درباره رژیم و تمرین را در وبسایت خود ارائه می‌دهید. شما همچنین مقاله ای در مورد کاهش وزن دارید. با استفاده از روش های خوب سئو، شخصی که کلمه کلیدی (چگونه لاغر شوم) را جستجو می‌کند ممکن است شانس بیشتری برای یافتن مقاله و برند تجاری شما داشته باشد و این قدرت سئو را نشان می‌دهد.

 

 

چگونه وبسایت خود را بر اساس سئو در 5 مرحله ساده بهینه کنیم؟

در ابتدا، شما باید وبسایت خود را بر اساس سئو تقویت کنید تا بتوانید بازدید بیشتری کسب کنید. مراحل زیر شما را برای کسب موفقیت از طریق سئو راهنمایی می‌کند. سپس می‌توانید ضمن ادامه به روزرسانی و انتشار محتواهای جدید، فکر خود را بر روی نرخ تبدیل متمرکز کنید.

  1. تمام داده های وبسایت خود را تجزیه و تحلیل کنید: داده ها به خودی خود ممکن است چیزی به شما نگوید اما وقتی داده های زیادی را تجزیه و تحلیل می‌کنید، نکات جالبی را می‌فهمید. اگر چند نفر از افرادی که از سایت شما بازدید می‌کنند روی (call to action) شما کلیک نکنند، ممکن است مشکلی پیش نیاید اما اگر درصد زیادی از بازدیدکنندگان CTA شما را نادیده بگیرند، ممکن است لازم باشد که برخی تنظیمات را انجام دهید. گزارش های رفتار کاربران و داده های ترافیکی گوگل به ترسیم یک تصویر واضح کمک می‌کند برای مثال، گزارش های رفتار کاربران؛ نحوه رفتار افراد را به محض ورود به سایت شما نشان می‌دهد درحالی که داده های ترافیکی گوگل معیارهایی مانند تعداد جلسات منحصر به فرد، نرخ پرش و سایر موارد را آشکار می‌کند. داده ها را برای یافتن الگوهای خاص تجزیه و تحلیل کنید. منابع ارجاع می‌تواند نکات زیادی درباره مخاطبان شما داشته باشد مانند اینکه چگونه افراد سایت شما را پیدا می‌کنند؟ همچنین به دنبال صفحاتی باشید که بازدیدکنندگان بیشتری از سایر سایت ها دارند و موفقیت آن صفحه ها را با مهندسی معکوس در سایت خود ایجاد کنید.
  2.  انجام تحقیقات کامل درباره کلمات کلیدی: سالها پیش شما می‌توانستید یک کلمه کلیدی پیدا کرده و برای آن یک مقاله 300 کلمه ای نوشته و بر اساس آن کلمه کلیدی مقاله خود را رتبه بندی کنید. اما سئو دیگر مانند گذشته کار نمی‌کند. ابزاری مانند پیشنهادهای اوبر (Ubersuggest) به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و تجارت خود را پیدا کنید. هنگام استفاده از این ابزار به این فکر کنید که چرا کاربران کلمه کلیدی خاصی را جستجو می‌کنند و امیدوارند که مطلبی درباره آن پیدا کنند. شما می‌توانید از یک کلمه کلیدی پر کاربرد شروع کنید. به عنوان مثال شاید شما کسب و کاری مرتبط با حیوانات خانگی داشته باشید، بنابراین از یک کلمه کلیدی مانند (نگهداری حیوانات خانگی) اسفاده کنید. پیشنهادهای اوبر (Ubersuggest) لیستی از کلمات کلیدی را به شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با ایجاد فیلترهایی کلمات کلیدی مناسب کسب و کارتان برای جذب مخاطب را پیدا کنید. این کار را بارها و بارها انجام دهید تا صفحات بیشتری برای سایت خود ایجاد کنید و مقالاتی طولانی و عمیق بنویسید که تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد موضوع ارائه دهند.
  3.  محتواهای طولانی و ارزشمند تولید کنید: طبق گفته بافر ، طول ایده آل برای ارسال یک وبلاگ 1600 کلمه است. قبل از تصمیم گیری در مورد طول مطلوب برای محتوای خود ، کلمه کلیدی اصلی خود را گوگل کنید و از 10 نتیجه برتر گوگل بازدید کنید. آیا برخی از آن صفحات بیش از 1600 کلمه هستند؟ پس محتوای شما هم باید مانند آن صفحات باشد. اگرچه طول محتوا  ممکن است مهم به نظر نرسد. با این حال ، سیگنالی به گوگل ارسال می‌کند که شما اطلاعات بیشتری را ارائه می‌دهید. اگر افراد زیادی مدت طولانی را در صفحه شما بگذرانند و محتواها را تا انتها مطالعه می‌کنند به احتمال زیاد وبسایت شما رتبه بالاتری خواهد داشت.
  4.  وبسایت خود را بر اساس سئو بهینه سازی کنید: اصول سئو به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید وب سایت خود را بهینه کنید. عواملی مانند عناوین ، عنوان های فرعی ، حاشیه نشانی های اینترنتی و برچسب های متا در این گروه قرار می‌گیرند. از کلمه کلیدی اصلی خود در عنوان خود استفاده کنید، شما می‌توانید کلمات کلیدی اصلی و مرتبط خود را در متن ، زیرعنوان ها و  در متون زیر تصاویر به کار ببرید.
  5. سرعت بخشیدن به صفحات وبسایت تان برای سئو و نرخ تبدیل اهمیت دارد: اگر از وب سایتی بازدید کنید که بارگیری آن زیاد طول می‌کشد، به احتمال زیاد روی دکمه “بازگشت” کلیک کرده و به دنبال سایت دیگری می روید. به همین ترتیب ، اگر فرمی را پر کنید که به دلیل سرعت کم نمی‌توانید آن را ارسال کنید، سرانجام منصرف خواهید شد. گوگل پیچ اسپید اینسایتس (GoogleS PageSpeed ​​Insights) به شما اطلاعات ارزشمندی از سرعت بارگذاری سایت شما در اختیار می‌گذارد و شما می‌توانید برای سرعت بخشیدن به سایت خود از آن استفاده کنید.

منابع:

https://vidaragency.com/

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C_%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1_%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88

خروج از نسخه موبایل