لوگو ویدار

روش کسب درآمد از پادکست

روش کسب درآمد از پادکست

با پیشرفت های روز افزون دنیای تکنولوژی احتمالا نام پادکست برایتان آشنا باشد.یک پادکست یک سری از فایل های صوتی ضبط شده گفتاری است که یک کاربر می تواند برای گوش دادن آسان به یک دستگاه شخصی دانلود کند.لزوما نباید از روش ها و چهارچوب های خاصی برای کسب درآمد از پادکست استفاده کرد،می توانید به عنوان یک ایده پرداز راه و روش و طرح مدنظرتان برای کسب درآمد از این رسانه را بسازید. مقدار پادکست اغلب آزاد است،شما می توانید با در دست داشتن یک رسانه و مخاطبینی که به شما به عنوان یک منبع اطلاع رسانی کارآمد،مفید و مطمعن اعتماد می کنند به راحتی کسب درآمد داشته باشید. در ادامه به بررسی بعضی روش های کسب درآمد از پادکست می پردازیم.

درآمد

 

بعضی روش های کسب در آمد از پادکست

در حالی که بسیاری از پادکست هابرای دانلود رایگان هستند برخی از آنها توسط شرکت ها و یا اسپاسنر حمایت می شوند، تبلیغات و اسپانسرها احتمالا اولین چیزهایی هستند که به دنبال راه هایی برای کسب پول از پادکسینگ هستند، در موارد دیگر یک پادکست همچنین می تواند یک کسب و کاری تجاری باشد که با ترکیبی از مدل اشتراک پرداختی ،پرسنال برندینگ و یا محصول تحویلی پس از فروش پشتیبانی می شود.

اسپانسر

یکی از رایج ترین گزینه ها برای پادکسترها جذب اسپانسر است.در صورت تولید محتوایی با کیفیت و کارآمد بودن پادکست ها و افزایش تعداد شنوندگان ، اشخاصی هستند که به عنوان سرمایه گذار اسپانسر می شوند و شما می توانید از طریق تبلیغات اصولی و گسترده برای اسپانسرهایتان کسب درآمد کنید. .افرادی که در زمینه ی پادکستینگ تازه کار هستند معمولا بیشتر تمرکز خود را بر روی دانلودها و جذب اسپانسر می گذارند.پادکست های معروف در سراسر دنیا به صورت ماهانه هزاران دلار از طریق اسپانسرینگ درآمد درآمد دارند. همچنین پلتفرم های پادکست مختلفی وجود دارند که به شما در پیدا کردن اسپانسرهای معتبر کمک می کنند.

 

تبلیغات مستقیم

حداقل کاری که می توانید برای کسب درآمد از طریق پادکست انجام دهید تبلیغات است. اینکه در ازای دریافت وجه به تبلیغ محصولات یا برند شرکت ها در این رسانه بپردازید.در صورتی که خدمات و محصولات شما با شنوندگان پادکست های شما مرتبط باشد میتوانید راهکاری متعددی رابه کار گیرد تا از طریق آن ها فروش خود را افزایش دهید. میتوانید نظر مخاطبین خود و موضوعات مورد علاقه ی آنها را نیز جویا شوید.در پادکستینگ مخاطبین شما ارزشمندترین دارایی شما هستند و معمولا مخاطبین هم مشتاق دیدن و شنیدن مکرر تبلیغات نیستند پس سعی نکنید با استفاده بیش از اندازه و غیر اصولی از این روش باعث نارضایتی مخاطبین خود شوید.

پرسنال برندینگ

در برند شخصی وجه تمایز شما از دیگران مشخص می شود، همچنین نشان می دهد شما چه کسی هستید و مهارت، تخصص و توانایی هایتان چیست.ارتباطات ابزار قدرتمندی در پادکست ها می باشد. پادکست میتواند زمینه ی آشنایی شرکت ها و سازمان هایی که در حوزه ی تخصصی شما فعالیت دارند و همچنین همکاری با آنها را برای شما فراهم کند.میتوانید راه های ارتباط با خودتان مثلا ایمیل را نیز در پادکست اعلام کنید. وقتی پادکست متناسب با برند و محصول خود تولید کنید چون برند و پاکدست هم نام هستند نیاز به محتوا و تبلیغات غیر مرتبط با پادکست ندارید. می توانید راه های ارتباط با خودتان مثل ایمیل را نیز در پدکست اعلام کنید. در واقع تولید محتوای متناسب با برند و تخصص شخصی شما هم در گسترش نام و برندشما و هم در حوزه کسب درآمد به شما کمک می کند.

فروش پادکست

در این مورد می توانید پادکست با یک تولید محتوای کاربردی ،مفید و قوی تولید کرده، و به عنوان نمونه مقداری از آن به طور رایگان در اختیار مخاطبین و شنوندگان قرار دهید.و سپس کل پادکست در ازای پرداخت بها ارائه دهید. برای تولید محتوای قوی برای این نوع روش درآمد روش های متنوعی و متعددی وجود دارد که می توانید با بهره گیری اصولی و کاربردی از آن ها به بهبود کسب و کار خود در این زمینه کمک کنید.

منبع:https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B3%D8%AA

همچنین در آکادمی ویدار بخوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت‌وتوسعه

طراحی
پشتیبانی
بهینه‌سازی
تعرفه

تولیدمحتوا

متنی
ویدئویی
صوتی
تعرفه

دسترسی‌سریع

باشگاه‌مشتریان
سفارش‌پروژه
نمونه‌کارها
مشــاوره

آژانس دیجیتال مارکتینگ ویدار – تماس با ما و مشـــاوره  02128421685 | تهران، نجات‌الهی