سایت

اشتراک‌گذاری

دسترسی سریع

درموبایل‌بخوانید

روش های بهبود سرعت سایت

فهرست مطالب

روش های بهبود سرعت سایت

آیافکرمی‌کنید سرعت بخشیدن به وب سایت شما مهم نیست؟ دوباره کمی فکر کنید. تأخیر یک ثانیه ای در زمان بارگذاری صفحه باعث بروز مشکلاتی از این قبیل می‌گردد:

11٪ بازدید صفحه کمتر

16٪ کاهش رضایت بازدیدکننده

7٪ ضرر در تبدیلات سایت

چند ثانیه اضافی می‌تواند تأثیر بسزایی در توانایی شما در جذب بازدید کننده و فروش شما داشته باشد؛ این بدان معنی است که داشتن یک سایت سریع ضروری است، که نه تنها برای رتبه بندی خوب در  گوگل بلکه برای افزایش سود شما. فاکتورهای زیادی وجود دارد که بر بارگیری هر صفحه در سایت شما تأثیر می گذارد، بنابراین اقدامات مختلفی وجود دارد که می توانید برای افزایش سرعت و بهبود تجربه کاربر انجام دهید. چگونه بهینه سازی سرعت وب سایت بر تبدیلات تأثیر می گذارد؛ سایت های کند، تبدیلات را از بین می‌برند. در حقیقت، 47٪ از مصرف کنندگان انتظار دارند وب سایت ها در دو ثانیه یا کمتر بارگیری شوند و آن‌ها 40٪  از صفحه هایی را که سه ثانیه یا بیشتر بارگذاری آن‌هاطول بکشد کنار می‌گذارند. اگر بارگیری سایت شما بیش از سه ثانیه طول بکشد ، تقریباً نیمی از بازدید کنندگان خود را حتی قبل از ورود به سایت خود از دست می‌دهید.و برای بازدیدکنندگانی که تصمیم به دیدن سایر سایت ها دارند، سرعت کم بارگذاری سایت شما می‌تواند آنها را از بازگشت به سایت شما در آینده باز دارد. در یک نظرسنجی، 79٪ از بازدیدکنندگان گفتند که به سایتی با عملکرد ضعیف باز نخواهند گشت.در همان نظر سنجی، 52٪ از بازدیدکنندگان گفتند که بارگیری سریع صفحه برای بازگشت دوباره آن‌ها به سایت مهم است و 44٪ گفتند که آنها به دوستانشان در مورد تجربیات استفاده از سایت های کند و ضعیف می‌گویند.

در طی یک تحقیق و بررسی مشخص شد که بازدیدکنندگانی که تغییر کاربری داده اند صفحاتی را دریافت کرده اند که دو برابر سریعتر از بازدیدکنندگانی که تبدیل نمی کنند بارگیری می‌شود. این نشان داد که هرچه صفحه سریعتر باشد، بازدیدکننده بیشتری دارد و همچنین به ازای هر یک ثانیه بهبود سرعت سایت، تا 2٪ افزایش در تبدیلات را تجربه کردند. به ازای هر 100 میلی ثانیه پیشرفت، درآمد افزایشی آنها تا 1٪ افزایش یافت.

 

سایت

 مواردی از راهکارهای افزایش و بهبود سرعت سایت:

1. درخواست های (HTTP) را به حداقل برسانید: طبق گفته یاهو، 80٪ از زمان بارگیری یک صفحه وب برای بارگیری قسمت های مختلف صفحه مانند تصاویر، صفحه های سبک و اسکریپت ها صرف می‌شود. برای هر یک از این عناصر درخواست (HTTP) انجام می‌شود، بنابراین هرچه تعداد اجزای درون صفحه بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری برای ارائه صفحه نیاز است. اولین قدم برای به حداقل رساندن درخواست های شما این است که بفهمید سایت شما در حال حاضر چه تعدادبازدیدکننده دارد و به عنوان معیار استفاده می شود.اگر از گوگل کروم استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از ابزارهای توسعه دهنده مرورگر تعداد درخواستهای (HTTP) سایت خود را ببینید.

2. پرونده ها را کم و ترکیب کنید: اکنون که می‌دانید سایت شما چه تعداد درخواست دارد، میتوانید در زمینه کاهش آن‌هاکار کنید. برای این کار می‌توانید از فایل های (HTML ، CSS و جاوا اسکریپت) استفاده کنید. این‌ها فایلهای بسیار مهمی هستند، زیرا ظاهر سایت شما را تعیین می‌کنند. “کوچک کردن” و ترکیب پرونده های خود می‌توانید این تعداد را کاهش دهید. این باعث کاهش اندازه هر فایل و همچنین تعداد کل پرونده‌ها می‌شود. کوچک کردن یک فایل شامل حذف قالب بندی ، فضای خالی و کد غیرضروری است. از آنجا که هر کد غیرضروری به اندازه صفحه شما اضافه می‌کند، مهم است که فضاهای اضافی ، خطوط شکسته و تورفتگی را حذف کنید. این اطمینان می‌دهد که صفحات شما تا حد ممکن کوچک هستند. اگر سایت شما چندین پرونده (CSSو جاوا اسکریپت) را اجرا می‌کند، می‌توانید آن‌ها را در یک فایل ترکیب کنید. روش های مختلفی برای کوچک کردن و ترکیب فایل ها وجود دارد، و اگر سایت شما با وردپرس اجرا می‌شود ، افزونه‌هایی مانند (WP Rocket) روند کار را بسیار ساده می‌کنند. وقتی صحبت از وب سایت شما می‌شود هرچه عناصر موجود در یک صفحه کمتر باشد، بهتر است و سریعتر بارگیری می‌شود.

3. از بارگذاری همزمان برای پرونده های( CSSو جاوا اسکریپت) استفاده کنید: هنگامی که برخی از پرونده‌های خود را کوچک و ترکیب کردید، می‌توانید نحوه بارگیری آن‌ها در صفحات خود را نیز بهینه کنید. اسکریپت هایی مانند( CSS و  جاوا اسکریپت) به دو روش مختلف بارگیری می‌شوند: همزمان یا غیر همزمان. اگر اسکریپت های شما به طور همزمان بارگیری می‌شوند، آن‌ها به ترتیب ظاهر شده در صفحه بارگیری می‌شوند. بارگذاری همزمان پرونده‌ها می‌تواند سرعت صفحه شما را افزایش دهد زیرا وقتی مرورگر صفحه ای را بارگیری می‌کند، از بالا به پایین حرکت می‌کند. اگر به یک فایل( CSS یا جاوا اسکریپت) دسترسی پیدا کند که همزمان نباشد، بارگیری متوقف می‌شود تا زمانی که آن فایل خاص را بارگیری کند؛ همجنین مرورگر می‌تواند همزمان بارگیری سایر عناصر در صفحه را ادامه دهد.

4. بارگذاری جاوا اسکریپت را به تعویق بیندازید: به تعویق انداختن یک پرونده به معنای جلوگیری از بارگیری آن تا بعد از بارگیری سایر عناصر است. اگر پرونده‌های بزرگتر مانند جاوااسکریپت را به تعویق بیندازید، اطمینان حاصل کنید که بقیه مطالب شما بدون تأخیر بارگیری می‌شوند. اگر یک سایت وردپرسی دارید، می‌توانید با افزون (WP Rocket ) که در بالا ذکر شد بارگیری تاخیری جاوا اسکریپت را فعال کنید.

5. زمان را برای بایت اول به حداقل برسانید: علاوه بر مدت زمانی که برای بارگیری کامل صفحه شما لازم است، می‌خواهید به مدت زمان شروع بارگیری نیز نگاهی بیندازید. زمان اولین بایت یا ( TTFB )، مدت زمانی است که مرورگر باید قبل از دریافت اولین بایت داده از سرور منتظر بماند. گوگل (TTFB) کمتر از 200 میلی ثانیه را توصیه می‌کند.

6. زمان پاسخ سرور را کاهش دهید: مدت زمان جستجوی (DNS) شما یکی از بزرگترین فاکتورهای بارگیری سریع صفحه شما است. (DNS) یا سیستم نام دامنه، سروری است که دارای پایگاه داده آدرس های ( IP) و نام میزبان مربوط به آنهاست. وقتی کاربر (URL) را در مرورگر خود تایپ می‌کند، سرور (DNS) همان چیزی است که آن (URL) را به آدرس (IP) ترجمه می‌کند که موقعیت آن را بصورت آنلاین نشان می‌دهد.

 

7. گزینه میزبانی مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید: بیشتر صاحبان سایت جدید ارزان ترین گزینه ممکن را برای میزبانی انتخاب می‌کنند. اگرچه این در ابتدا اغلب کافی است، اما پس از شروع بازدید بیشتر، احتمالاً باید آن را ارتقا دهید. از میزبان خود صرف نظر نکنید، میزبانی را دریافت کنید که میتوانید به آن اعتماد کنید

8- ممیزی فشرده سازی را انجام دهید: به نفع شماست که بدون کمرنگ کردن کیفیت، پرونده‌های خود را به کمترین میزان ممکن برسانید. هرچه پرونده‌های شما کوچکتر باشد، سریعتر بارگیری می‌شوند و زمان کلی بارگیری شما کمتر خواهد بود. صفحات با تعداد زیادی تصویر و محتوای دیگر اغلب ممکن است بیش از 100 کیلوبایت اندازه باشند. در نتیجه، بارگیری آن‌ها حجیم و کند است. با فشرده سازی زمان بارگیری می‌توانید سرعت آن‌ها را افزایش دهید. این فشرده سازی شامل (HTML ، CSS ، جاوا اسکریپت، متن ساده و فایل های XML) است.

9. فشرده سازی را فعال کنید: هرچه پرونده‌های شما کوچکتر باشد، صفحات شما سریعتر بارگیری می‌شوند. فشرده سازی پرونده‌ها یکی از ساده ترین راه‌ها برای کاهش زمان بارگیری است و امروزه امکان فشرده سازی با (Gzip) به عنوان یک روش استاندارد در نظر گرفته شده است. (Gzip) یک فرمت فایل و یک نرم افزار کاربردی است که اساساً رشته‌های کد مشابه را در پرونده‌های متنی شما قرار می‌دهد، سپس آن‌ها را به طور موقت جایگزین می‌کند تا پرونده‌ها کوچکتر شوند.

10. حافظه پنهان مرورگر را فعال کنید: هنگام بازدید از یک وب سایت، عناصر موجود در صفحه ای که بازدید می‌کنید بر روی هارد دیسک شما در یک حافظه پنهان یا حافظه موقت ذخیره می‌شوند. این بدان معناست که دفعه بعدی که به سایت مراجعه می‌کنید، مرورگر شما می‌تواند صفحه را بارگیری کند بدون اینکه درخواست (HTTP) دیگری به سرور ارسال کند.

  11. اندازه‌های تصویر را کاهش دهید: تصاویر می‌توانند نقش اصلی در سرعت سایت شما داشته باشند. آن‌ها اغلب پرونده‌های بسیار بزرگی هستند که می‌توانند زمان بارگذاری صفحه را کند کنند؛ اما حذف کامل آنها یک گزینه نیست. در مرحله بعدی، می‌توانید فایل‌های تصویری خود را با چند ابزار مختلف فشرده کنید. اگر سایت شما با وردپرس اجرا می‌شود، (WP Smush) گزینه بسیار خوبی است. شما چند گزینه مختلف دارید و متداول ترین آن‌ها (JPG ، PNG و GIF) است. (JPG ) به طور کلی بهترین گزینه شما برای عکس است. از طرف دیگر، (PNG) از فشرده سازی بدون افت استفاده می‌کند؛ این به این معنی است که وقتی تصویری را به عنوان (PNG) ذخیره می‌کنید، هیچ داده ای را از دست نمی‌دهید و اندازه پرونده حاصل از (JPG) بزرگتر است. سرانجام، از (GIF) باید فقط برای گرافیک های کوچک یا ساده کمتر از 10 × 10 پیکسل، یک پالت رنگی با 3 رنگ یا رنگ کمتر و برای تصاویر متحرک استفاده شود.

12. از (CDN) استفاده کنید: فراتر از سرور میزبان سایت شما، می‌توانید از شبکه های دیگر سرورها برای کاهش زمان بارگذاری برای بازدیدکنندگان خود استفاده کنید. وقتی سایت شما روی یک سرور میزبانی می‌شود، هر کاربری که از آن بازدید می‌کند درخواست های خود را به همان سرور ارسال می‌کند؛ این به این معنی است که وقتی سایت شما میزان بالایی از بازدید را تجربه می‌کند، مدت زمان پردازش هر درخواست افزایش می‌یابد و باعث کاهش سرعت بارگذاری برای همه آن‌ها می‌شود.

 13. تحویل (CSS) را بهینه کنید: (CSS) الزامات سبک مورد نیاز برای صفحه شما را دارد. به طور کلی، وب سایت شما به یکی از دو روش به این اطلاعات دسترسی پیدا می‌کند: در یک فایل خارجی، که قبل از ارائه صفحه شما بارگیری می‌شود، یا به صورت درون خطی، یعنی در خود سند (HTML) است.

14. اولویت بندی محتوای بالاتر از حد برابر: فقط توصیه شده که فقط از یک صفحه سبک (CSS) و بدون (CSS) درون خطی استفاده کنید.

15. اولویت بندی محتوای بالاتر از حد برابر: فقط توصیه شده که فقط از یک صفحه سبک (CSS) و بدون (CSS) درون خطی استفاده کنید.

16. تعداد افزونه‌های مورد استفاده در سایت خود را کاهش دهید:افزونه‌ها می‌توانند کارهای زیادی در جهت بهبود سایت وردپرس شما انجام دهند. می‌توانید از آن‌ها برای افزودن قابلیت های سفارشی، پاک کردن کد، بهبود تجربه کاربری و موارد دیگر استفاده کنید.

17. کاهش هدایت ها: هنگام جابجایی و حذف صفحات، هدایت مجدد اغلب ضروری است و بهترین راه برای از بین بردن مشکلات دارای پیوندهای خراب است.

18. اسکریپت های خارجی را کاهش دهید: هر چه درخواست سایت شما از سرور شما کمتر باشد، سرعت بارگیری صفحه سریعتر خواهد بود.

19. به مرور سرعت خود را کنترل کنید: همانطور که برای بهبود سرعت سایت خود کار می‌کنید، بهتر است نظارت بر نحوه تغییر آن در طول زمان داشته باشید. این مهم حتی پس از دستیابی به زمان بارگیری صفحه قابل قبول است. نظارت بر زمان بارگذاری خود به طور منظم می‌تواند به شما کمک کند مشکلات را در اوایل مدت زمان خود کنترل کرده و سایت خود را در شکل خوبی حفظ کنید.

10 افزونه برتر برای افزایش سرعت سایت وردپرس (پلاگین های ذخیره سازی و موارد دیگر):

 

سایت

  1. WP Rocket
  2. Perfmatters
  3. NitroPack
  4.   wp Fastest Cache
  5. Cache Enabler
  6. WP Super Cache
  7.  W3 Total Cache
  8.  WP Super Minify
  9.  WP Smush.it
  10.  LazyLoad by WP Rock

سرعت صفحه چگونه بر (SEO و رتبه بندی Google) تأثیر می گذارد؟

سرعت صفحه بر (SEO) تأثیر می‌گذارد. سرعت صفحه یک فاکتور رتبه بندی مستقیم است، واقعیتی که از زمان به روزرسانی سرعت الگوریتم گوگل حتی بهتر شناخته می‌شود. در گوگل، کاربران در وهله اول قرار دارند. سرعت صفحه نیز برای تجربه کاربر مهم است. مطالعات انجام شده توسط گوگل نشان می‌دهد سرعت متوسط ​​بارگذاری 3G بسیار کند است. کاربران پس از حدود 3 ثانیه تاخیر در بارگذاری از سایت خارج می‌شوند؛ که این موضوع در رتبه بندی سایت توسط گوگل موثر است. صفحات با زمان بارگذاری بیشتر تمایل دارند که نرخ پرش بالاتری داشته باشند و متوسط ​​زمان پایین تری در صفحه داشته باشند.

منابع:https://vidaragency.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت‌وتوسعه

طراحی
برنامه‌نویسی
بهینه‌سازی
مدیریت

تولیدمحتوا

متنی
ویدئویی
صوتی
طراحی

دسترسی‌سریع

باشگاه‌مشتریان
سفارش‌پروژه
نمونه‌کارها
مشــاوره

آژانس دیجیتال مارکتینگ ویدار – تماس با ما و مشـــاوره  02128421685 | تهران، نجات‌الهی