لوگو ویدار

دنیای بدون محتوا

دنیای بدون محتوا

یک لحظه دنیای بدون  محتوا را در نظر بگیرید؛ ‌‌‌‌‌‌‌شاید شبیه تیتر‌های اعجاب‌انگیز یا اغراق‌آمیز مجله‌های علمی- تخیلی باشد؟

اگر‌محتوا را به نوعی ارتباط  در نظر بگیریم  و تفسیر کنیم دنیای انسان‌ها بدون ارتباط شدنی نیست. دنیا بدون محتوا کاملا پوچ است؛پوچ و توخالی.ارتباط دو جنبه دارد: ارتباط فرد به فرد و ارتباط  جمعی.                                           ارتباط فردی ارتباطی که فرد با خودش‌،‌دانسته‌ها ،عقاید و محتوا‌های درونی شده اش و…. دارد. ارتباط جمعی وابسته به اجتماع و تبادل اطلاعات و فناوری آن است. دنیای امروز یک طرف  انسان است و طرف دیگر فناوری ارتباطات. همین رابطه دو طرفه است که اهمیت محتوا را بیان می‌کند و زندگی بشر بدون آن میسر نیست.

سوشیال مدیا و ایترنت  به عنوان ابزار‌های مهم ساخته دست بشر برای ایجاد ارتباط است وبدون محتوا این ابزار ها بادکنک توخالی اند بنابراین محتوا کنار این ابزار ها اساسی ترین عناصر ارتباط هستند.

 

محتوا‌های کپی شده چه ایراداتی دارند و چرا نیاز کاربر برطرف نمی‌کنند؟

کپی شدن محتوا ها  همان دنیای توخالی بدون محتواها هستند. ما اینجا هستیم تا با هم چند ایراد و مسئله رو نسبت به این

 موضوع مطرح کنیم.

محتوای کپی عامل مخرب وب سایت‌ها

همه ما از محتوای تکراری بیزاریم و دوست داریم محتوای دسته اول و با ارزشی را بخوانیم. از آنجایی که گوگل همیشه به کاربران اهمیت می دهد با سایت هایی که از محتوای تکراری استفاده می کنند مقابله می کند. کاربران حق دارند به محتوای تازه و جدید دسترسی داشته باشند و به خاطر همین هم گوگل مجبور است بهترین گزینه ها را به کاربران نشان دهد نه اینکه یک سری از سایت ها که محتوای تکراری و کپی شده ارائه می دهند.

محتوای کپی از نظر گوگل به محتوایی گفته می شود که قبل از انتشار آن نسخه ای از آن در وب موجود باشد. یعنی اینکه دقیقا عین همان محتوا بدون کم و کاستی در سایت دیگری وجود داشته باشد. از دیگر محتواهایی که کپی محسوب می شود می توان به محتوای تکراری یا  (Content  Duplicate )  درون وب سایت ها اشاره کرد. یعنی ممکن است دو صفحه در یک وب سایت دقیقا عین هم باشند. چه از نظر محتوا چه از نظر آدرس  (  URL).

البته وقتی صحبت از محتوای تکراری و نحوه رفتار گوگل با آن می‌شود، متخصصان سئو نظرات متنوعی به ما می‌دهند. به طور مثال:

محتوای کپی یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در سئو است. شکل های مختلفی از محتوای کپی وجود دارد که شما باید حواستان به آن ها باشد چون حتی یک باگ کوچک تکنیکال در سایت شما می‌تواند باعث به وجود آمدن هزاران صفحه  (Duplicate   )  در سایت شما شود.

وقتی 3 یا 4 نسخه مشابه از یک صفحه دارید، مثل این است که دارید با 3 یا 4 سایت دیگر برای کسب جایگاه مبارزه میکنید. این کار میتواند باعث می‌شود محتوای اصلی هم شانس زیادی برای کسب جایگاه نداشته باشد.   و ……

اما مسئله  مهم اینجاست که به ‌هرحال محتوای کپی ارزشی به سایت یا کاربران اضافه‌ نمی‌کند و ممکن است باعث کاهش یا  بازدید سایت از طرف کاربر یا گوگل شود. ضمن اینکه رقبای بی مورد و بی هدفی را به خود اضافه کرده است.

 

Plagiarism(سرقت ادبی) چیست؟

بسیاری از مردم به سرقت ادبی به عنوان کپی کردن کار دیگری و یا قرض گرفتن ایده‌های اصلی فرد دیگر فکر می‌کنند. اما عباراتی مانند “کپی کردن” و “قرض گرفتن” می‌تواند جدی بودن جرم را پنهان کند؛

براساس فرهنگ لغت  “plagiarize”  به این معناست که:

برای دزدیدن و از بین رفتن  (ایده‌ها یا کلمات دیگر) به عنوان یک فرد

استفاده(محصول دیگر)بدون نسبت دادن  به منبع

دزدی ادبی را مرتکب می‌شوند،

تا به عنوان یک ایده جدید و اصیل، محصول یا محصول به‌دست‌آمده از یک منبع موجود ارائه شود.

به عبارت دیگر سرقت ادبی یک عمل کلاهبرداری است. آن شامل سرقت کار شخص دیگری است و بعد از آن دروغ می‌گوید.

همه موارد زیر به عنوان سرقت ادبی در نظر گرفته می‌شوند:

  • تبدیل شدن به کار دیگران به عنوان خودتان
  • کپی کلمات و یا تصورات از شخص دیگری بدون دادن اعتبار
  • ناموفق بودن برای گذاشتن نقل‌قول از علامت نقل‌قول
  • دادن اطلاعات نادرست درباره منبع یک نقل‌قول
  • تغییر کلمات و کپی کردن ساختار محکومیت یک منبع بدون ارائه اعتبار

محتوا

نسخه‌برداری از کلمات و ایده‌ها از یک منبع که اکثر کار شما را تشکیل می‌دهد، چه به شما اعتبار بدهد و چه ندهد.

چه چیزی در مورد تصاویر، ویدئو، و موسیقی وجود دارد؟

استفاده از یک تصویر، ویدئو یا قطعه موسیقی در کاری که بدون دریافت مجوز مناسب و یا ارائه ارجاع مناسب تولید کرده‌اید، سرقت ادبی است. فعالیت‌های بالا در جامعه امروز بسیار رایج است. با وجود محبوبیت آن‌ها، آن‌ها هنوز هم به عنوان سرقت ادبی حساب می‌کنند.

بنابراین یک بعد بسیار مهم در کپی کردن محتواها جنبه اخلاقی  و قانونی این مسئله است که یقینا به چشم مخاطب خواهد آمد.

 

انگیزه و اعتماد (مخاطب شناسی)

محتوای بدون مخاطب  مانند گرفتن جشن یا پارتی بدون حضور مهمان هست.چنین چیزی اصلا خوشایند یا قابل تصور نیست. تولید کنندگان محتوا به دنبال هدف یا انگیزه ای محتوا  تولید  می‌کنند و انتشار می‌دهند و دنبال کنندگان  در موتور های جستجو و فضای مدیا جستجو می‌کنند.این تعامل دوطرفه می‌تواند منجر به رشد شود . محتوای کپی صدمه جدی به این رابطه بردبرد وارد کند به طوری که دنبال کننده انگیزه ای جدی برای پیگیری محتوا ی تولید شده ندارد و از طرفی این عدم پیگیری  و تعامل و بازخورد تولید کننده محتوا را در سطح معمولی و عدم رشد نگه خواهد داشت.

به عنوان نویسندگان آنلاین، وظیفه ما افزایش علاقه، تعامل و شتاب است. از این رو، هر تلاش کتبی، تلاش آگاهانه برای عبارت تازه، برای پیشبرد توطئه‌ها و علایق به طرقی است که معنا را حفظ می‌کنند، و به طور خلاصه، یا ساده و آسان جلوه می‌کنند. اما زمانی که نویسندگان خطوط بین دو چیز را محو می‌کنند که دقیقا یک‌سان نیستند؟ همه چیز نیازمند مهارت است.

محتوا به دنبال کردن حقیقت، از طریق داده، حکایات، و استدلال است. همانند روزنامه‌نگاری، قصد نویسنده محتوای این است که به آن‌ها اطلاع دهد، در حالی که اعتماد و اعتبار را برقرار می‌کنند. محتوای موفق خوانندگان را جذب می‌کند تا اطلاعات جدید را در نظر بگیرند و فکر کنند که چگونه بر جهان‌بینی آن‌ها تاثیر می‌گذارد. محتوا، افکار را تحریک می‌کند، به آنچه که او می‌داند و یا از قبل می‌داند.

منبع:https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7_(%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87)

همچنین در آکادمی ویدار بخوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت‌وتوسعه

طراحی
پشتیبانی
بهینه‌سازی
تعرفه

تولیدمحتوا

متنی
ویدئویی
صوتی
تعرفه

دسترسی‌سریع

باشگاه‌مشتریان
سفارش‌پروژه
نمونه‌کارها
مشــاوره

آژانس دیجیتال مارکتینگ ویدار – تماس با ما و مشـــاوره  02128421685 | تهران، نجات‌الهی