لوگو ویدار

تبلیغات در دنیای امروز چه نقشی دارند؟

تبلیغات چیست ؟

تبلیغات وسیله ارتباطی با کاربران یک کالا یا خدمات است.تبلیغات ،پیام‌هایی  هستند که توسط کسانی که صاحب کالا یا خدمات هستند با هدف اطلاع رسانی یا تاثیرگذاری برافرادی که آن را دریافت می‌کنند ،ارسال میشوند .تبلیغات همیشه وجود‌دارد  .در دنیای امروز تبلیغات برای انتقال پیام خود از هر رسانه‌ی ممکن استفاده می‌کند،این کار از طریق تلویزیون ،چاپ(روزنامه،مجله)،رادیو،اینترنت ،پست الکترونیکی ،مسابقات ،حمایت مالی،پوستر،لباس وحتی افراد انجام می‌شود.

نقش تبلیغات در دنیای امروز:

در دنیای تجارت دو راه اصلی برای فروش هر چیزی وجود دارد :شخصی و غیرشخصی(تبلیغات).

فروش شخصی :به فروشنده و خریدار نیاز دارد ،تا باهم کنار بیایند .مزایا و معایبی در این زمینه‌ی فروش وجود دارد.

اولین مزیت زمان است :فروشنده فرصت دارد درباره‌ی محصول توضیح کافی بدهد،خریدار نیز فرصتی برای پرسیدن سوال و دریافت پاسخ و بررسی محصول را دارد.

دومین مزیت فروش شخصی این است که فروشنده می‌تواند شما را ببیند و تشخیص دهد که چه ویژگی ها و فوائدی در محصول توجه شمارا بهخوذ جلب می‌کند وبر اساس آنها فروش خود را انجام دهد ودر نهایت فروشنده می‌تواند به راحتی خریداران احتمالی را تعیین کند .

ولی زمان در یک فروش شخصی علاوه بر مزیت بودن یک عیب هم محسوب می‌شود .فروش شخصی زمان براست.

از این مطالب به نظر می‌رسد که فروش شخصی بسیار بهتر از تبلیغات است! پس چرا با تبلیغات زحمت بیشتری باید کشید؟

اول اینکه:تبلیغات در تمام اوقات و در تمام دنیا وجود دارد .برخلاف فروش شخصی نیازی نیست که پیام مشتری از نگاه و دید او دریافت شود .

دوم اینکه:اگرچه ممکن است تبلیغ کنندگان مشتری را نبینند و نتوانند پیام فروش را با توجه به واکنش آن فرد در آن زمان اصلاح کنند ،اما در مورد مشتریان تحقیقاتی انجام می‌دهند.این تحقیق می‌تواند مشتریان بالقوه را شناسایی کند و مشخص کند که کدام عوامل پیام ممکن است بر مشتری تاثیر بگدارند و بفهمند که چگونه این پیام را به  آن‌ها برسانند . سوم و شاید مهم تر از همه ،این که تبلیغات برای هر مشتری بالقوه بسیار ارزان‌تر از فروش شخصی است.فروش شخصی به یک نیروی کار و دریک زمان مشخص محدود است .اما تبلیغات با صدها و هزاران مشتری در یک زمان سروکار دارد.

بنابراین به نظر می‌رسد که تبلیغات ایده‌ی خوبی به عنوان یک ابزار فروش است.

 

تبلیغات

 

انواع تبلیغات کدامند؟

1.تبلیغات نمایشی(Display Ads):  این تبلیغات شامل فضای دیجیتال و روزنامه می‌شود.تبلیغات دیجیتال نسخه به روز شده تبلیغات روزنامه هستند .تفاوت عمده بین تبلیغات نمایشی و تبلیغاتی که در روزنامه می‌بینید استفاده از تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو برای رسیدن به مخاطبان هدف شما درزمانی که به شما می‌گردند .این نوع تبلیغات به طور معمول برای هر کلیک پرداخت می‌شود.

2.آگهی های رسانه های اجتماعی(Social Media Ads):اینستاگرام ،فیس بوک و تقریبا همه‌ی وب سایت های ارتباط  جمعی تبلیغات نسبتا ارزانی را ارائه می‌دهند.

تبلیغات

3.روزنامه ها ومجلات(Newspapers and Magazines) :این نوع تبلیغات سنتی هنوز وجود دارد.ترکیب این نوع تبلیغ بین رسانه های چاپ محلی و رسانه های چاپی یک استراتژی تبلیغاتی بازاریابی است.بسیاری از مردم هنوز دوست دارند صبح با یک روزنامه یا یک نسخه چاپی سروکار داشته باشند .هم چنین رسانه های چاپی در حال حاضر حضور دیجیتالی نیز دارند و می‌توانند این تبلیغات را با نسخه مجازی آن ترکیب کنند.

4.تبلیغات بیرونی(Autdoor Ads): تبلیغات بیلبوردی نوع دیگری از تبلیغات است که زیر چتر بیرون قرارمی‌گیرد .محصول یا سرویس شما بر روی اتوبوس ،تاکسی ،بیلبوردهای سطح شهرو…قرار می‌گیرد .ترویج این روش تبلیغات بسیار سودمند است چرا که این نوع تبلیغ هرروزه و درهمه جا دیده می‌شود وباعث می‌شود که فراموش کردن شما سخت تر باشد.

5.رادیو و پادکست(Radio and Podcasts): تبلیغات شفاهی نوعی تبلیغ است که اغلب به عنوان بخشی از برنامه‌ی رادیویی یا پادکست تکرار می‌شود.که باعث بخاطر سپردن محصول و خدمات شما در مخاطب می‌شود.

6.تبلیغات ویدئویی(Video Ads):این نوع از تبلیغات به مشتریان هدف خود در سطح دیجیتال می‌پردازد.یک ویدئوی کوتاه ایجاد کنید و آن را در رسانه‌های اجتماعی خود پست کنید و یا در وب سایت‌هایی مانند یوتیوب و… انتشار دهید .یک تبلیغ ویدئویی را می‌توان توسط متخصصان یک سازمان تبلیغاتی و یا حتی توسط خود اعضای تیم خانه شما ایجاد کرد.

7.بازاریابی از طریق یک  رویداد(Event Marketing):اسپانسر شدن یک تیم ورزشی و یا یک موسسه خیریه تحت عنوان تبلیغات رویداد قرار  می‌گیرد.این نوع تبلیغ به این معنی است که یک بخش بزرگ از مردم نام برند شما را مشاهده می‌کنند وآن را باآن رویداد مرتبط می‌سازند.

ویژگی‌های یک تبلیغ موثر:

1.ترغیب: هدف اصلی تبلیغات ،ترغیب مشتریان به خرید محصول شماست .در زمانی‌که شما نمی‌توانید با تک تک افراد به صورت رودررو تعامل داشته باشید .در این مواقع خلاقیت سازنده یک تبلیغ نقش مهمی در ترغیب مشتری ایفا می‌کند.

2.خلاقیت: خلاقیت یکی از ویژگی‌های مهم تبلیغ است.موفقیت تبلیغات بستگی به خلاقیت این تبلیغ و ایجاد یک تبلیغ خلاقانه دارد .اگر بتوانید یک آگهی را در عرض چند ثانیه به یاد بیاورید ،می‌توانید قدرت تبلیغات را درک کنید .و درک کنید که این ویژگی از تبلیغات چقدر مهم است.

3.حالت ارتباطی یک تبلیغ:یک تبلیغ به ایجاد ارتباط بین مصرف کننده محصول وشرکتی که محصول را تولید می‌کند ،کمک می‌کند.اگر مشتری با برند آشنا نباشد و از کیفیت محصول آگاه نباشد ،هرگز آن محصول را نخواهد خرید،بنابراین شرکت باید چه کاری انجام  دهد تا این برند آشنا به نظر برسد و ویژگی های محصول را با مردم چگونه به اشتراک بگذارد؟ در این زمان نقش تبلیغات اهمیت پیدا می‌کند.

4.سرگرم کننده و جذاب بودن یک تبلیغ:  یکی از عوامل موفقیت یک تبلیغ سرگرم کننده بودن آن تبلیغ است .مخاطب باید از دیدن یک تبلیغ لذت ببرد.

5.زبان یک تبلیغ: زبان یکی از ویژگی‌های مهم یک تبلیغ است . شرکت ها معمولا تبلیغات را به زبان‌های محلی انجام می‌دهند تا پیام تبلیغ را به طور موثربه مردم یک منطقه  خاص منتقل کنند.

6.بیان حقیقت در تبلیغات: یکی ازمهم ترین ویژگی‌های تبلیغات ،حقیقت است .ضروری است که همه آگهی‌ ها حاوی اطلاعات صادقانه باشند.اگر اطلاعات منتقل شده در تبلیغ غیر واقعی باشند ،مصرف کنندگان می‌توانند اقدامات قانونی انجام دهند.

7.غیر شخصی بودن تبلیغات : تبلیغات باید غیر شخصی باشد .هدف قرار دادن یک گروه خاص ،تبلیغات را موثرمی‌سازد و این قانون برای همه رسانه ها قابل اجرا است .

 

منابع:

https://vidaragency.com/

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA%D8%A7%D8%AA

 

همچنین در آکادمی ویدار بخوانید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت‌وتوسعه

طراحی
پشتیبانی
بهینه‌سازی
تعرفه

تولیدمحتوا

متنی
ویدئویی
صوتی
تعرفه

دسترسی‌سریع

باشگاه‌مشتریان
سفارش‌پروژه
نمونه‌کارها
مشــاوره

آژانس دیجیتال مارکتینگ ویدار – تماس با ما و مشـــاوره  02128421685 | تهران، نجات‌الهی